הכלת כספי חסכונות בנק שאינם מפורטים בצוואה! - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אביבה

  נשלח ע"יאביבה 07:54, 9 ביוני 2012

  בידינו כבר צו קיום צוואה (שלא על-פי דין של קרובי משפחה!) שמפרט בדיוק את כל רכושו של המנוח (דירה וחסכונות בבנק) שאותם הוא מוריש לנו. הבעיה היא שמאז כתיבת הצוואה, לפני כ12- שנה המנוח העביר את רוב תוכניות החסכון שלו לבנק אחר שאיננו מצויין כמובן בצוואה. שאלתנו: לאור זה שאין צוואה אחרת מאוחרת יותר, וכוונתו של המנוח להוריש לנו את כל רכושו וממונו משתמעת מן הצוואה הנוכחית אם כי איננה מצויינת במפורש- האם ניתן להגיש בקשה נוספת להכיל את הצוואה גם על כספים שאינם מפורטים בה? וכיצד עושים זאת? בתודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:08, 10 ביוני 2012

  צוואה היא ביטוי לרצונו של אדם. צוואה היא מסמך שהשאיפה להוצאיו לפועל כלשונו. כעקרון אין להוציא ממנה מה שיש בה ואין להכניס לתוכה מה שאין בה. החוק מכיר במצב של צוואה שאינה חלה על כל הרכוש ובמקרה כזה היורשים של אותו רכוש הינם היורשים לפי דין. תשובה מפורטת יותר אינה יכולה להנתן במסגרת כזאת, אלא יש לפנות להתיעצות אישית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.