• אנה איווניצין

  נשלח ע"יאנה איווניצין 05:20, 26 ביוני 2012

  שלום רב, סבתי נפטרה בשנת 2004. וכנראה הוריי קיבלו ירושה. יש לציין שמשנת 2002 איני גרה עם הוריי עקב אלימות במשפחה. כיום אני בת 24 ולאחרונה נתקלתי במידע שאומר שבשנת 2008 הוריי קיבלו צו ירושה של סבתי. ברצוני לברר מה משמעות הדבר והאם אוכל לדרוש חלק מירושה במידה ואכן הייתה כזאת? בתור נכדה. תודה מראש, אנה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:05, 26 ביוני 2012

  1. אפשר להכנס לאתר של הרשם לענייני ירושה "מידע מקוון" ולחפש שם אם ניתן צו ירושה לסבתא. החיפוש לפי מספר זהות או שם מלא.
  2. לחילופין אפשר לפנות בשעות 0830-1200 למשרד הרשם לענייני ירושה במקום בו גרה סבתא (יש רשמים בירושלים, באר שבע, חיפה נצרת ותל אביב)ולבקש העתק מצו הירושה. בעקרון זה מסמך שאמור להיות פתוח וזמין לציבור.

  תגובה
 • 00:00, 22 בספטמבר 2012

  שלום רב עו"ד רונן גדות, באתר של הרשם לענייני ירושה בחיפוש לפי שם מלא כתוב כי ניתן צו ירושה אך אין לי מושג מה זה אומר? אם ניתן צו זאת אומרת שהיה מה להוריש? ומה רשום בצו? מה זה בעצם צו ירושה? אשמח אם תוכל להסביר לי זאת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.