צוואתו של סבא - האם כדאי לאשרה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 18:07, 29 ביוני 2012

  שלום רב, סבי, שייבדל לחיים ארוכים, כתב לפני שנתיים צוואה (שהוקלטה בוידאו ותועדה על ידי עורך דין) בה הוא מוריש לי דירה שברשותו. את שאר רכושו הוריש לשאר ילדיו. למעשה כבר אז ביקש סבי להעביר את הדירה על שמי. בזמן ההוא לצערי הוא סבל כבר מאלצהיימר קל, אך עדיין היה צלול - כפי שניתן לראות בוידאו. לאחרונה ביקשנו חוות דעת של פסיכיאטר שנפגש עם סבי כי הוא אמנם סובל מאלצהיימר, אך הוא צלול ומודע לנכסיו, ולדרך בה הוא ביקש לחלק את הונו. עליי לציין כי ניגשנו לקבל חוות דעת של פסיכיאטר שכן הבנתי ששאר הדודים שלי לא מקבלים בעיין יפה את צוואתו של סבי. להבנתי עליי להתכונן למאבק ארוך ועיקש, ולכן ישנה שאלה של עיתוי... שאלתי היא - האם כדאי לי לגשת לבית המשפט ולבקש ממנו לאשר את הצוואה כל עוד סבי בחיים, או שמא עליי להמתין ולראות מה יילד יום? תודתי מראש על הסבלנות

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:49, 1 ביולי 2012

  צוואה שנעשתה בפני בית משפט אינה בעלת תוקף גדול יותר מצוואה שנעשתה בדרך אחרת. גם צוואה שנעשתה בדרך זאת ניתן לתקוף בטענה של אי כשירות שכלית.
  צוואה כתובה בפני עדים וחוות דעת פסיכיאטר אמורים להספיק. מומלץ גם לקבל מן העדים כבר כעת תצהירים מפורטים על אופן עשיית הצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.