חיוב אחד הבנים לשלם לבן השני מחצית משווי דירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוסי ליבוביץ

  נשלח ע"ייוסי ליבוביץ 07:42, 30 ביוני 2012

  שלום, אני בשלבי עריכת צוואה ושאלתי היא זו: יש לי דירה שבה אני גר ולאחר מותי אני רוצה שבן אחד משני בניי ירש אותה ויפצה את הבן השני במחצית משוויה, בתשלומים (שיפרסו על פני כ-10-15 שנים) ובתנאים שכולם יפורטו בנספח לצוואה . 1. האם ניתן לנסח במסגרת הצוואה את התחייבות אחד הבנים לשני ואם כן מה צריך להיות הניסוח ? 2. האם לצורך אבטחת קיום הפיצוי נדרש מנהל עיזבון לכל אורך תקופת ההסכם ? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:54, 1 ביולי 2012

  1. כן
  2. איני יודע.
  עריכת צוואה היא כעריכת עסקה בכל רכושו של אדם. יש לכך השלכות מבחינת מסים, זכויות, חובות ויש שיקולים נוספים. בעת עריכת צוואה מורכבת מומלץ שתפנה ליעוץ מקצועי אצל עו"ד בעל נסיון בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.