צוואות הדדיות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 19:20, 3 ביולי 2012

  1. האם כאשר בני הזוג קובעים בצוואות נפרדות שנערכו באותו יום כי לאחר מות אחד מבני הזוג הרכוש (דירה + כספים) יועבר לבן הזוג השני, ולאחר מות בן הזוג השני יועבר הרכוש לאדם פלוני – האם מדובר בצוואות הדדיות ? 2. אם אכן מדובר בצוואות הדדיות – האם בן הזוג שנותר בחיים יכול לשנות את צוואתו ולהעביר את הרכוש שנותר לאדם אחר ולא לפלוני שהיה אמור לקבל את הרכוש בהתאם לאותה צוואה ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:47, 3 ביולי 2012

  1. לא בהכרח. הקביעה אם שתי הצוואות הדדיות מצריכה בדיקת שתיהן ועובדות נוספות. כלומר יש לפנות לעו"ד בענין זה עם הצוואות.
  2. כן, אלא שיש לכך השלכות קשות לפי החוק הן על הצוואה של הראשון שנפטר, הן על יורשיו לפי דין והן על מי ששנה את הצוואה. לכן לא מומלץ לבטל צוואה הדדית אלא לאחר קבלת יעוץ מתאים ומראש.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.