• לילי

  נשלח ע"ילילי 12:16, 20 ביולי 2012

  השאלה שלי היא אם אבי נפטר מי נחשב יורש האם אימי או גם אחותי ושני אחיי? שאלה נוספת האם אחות שלא היתה בקשר 30 שנה לערך גם זכאית (במידה והאחים גם זכאים או רק אימי) ????

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:28, 20 ביולי 2012

  בהעדר צוואה סדר הירושה קבוע בחוק הירושה. היורשים של הנפטר הם בת-זוגו (חצי מכל רכושו, כל הציוד והרהיטים שבדירת המגורים המשותפת והמכונית). שאר הרכוש - המחצית השניה של שאר הרכוש - נחלק בין כל הילדים בחלקים שווים זה לזה. הזכות לירושה היא מכח קשר הדם ואין משמעות האם ילדו של הנפטר היה צדיק ואוהב הוריו ותמך בהם או ילד שלא שמר על קשר 30 שנה. כאשר הירושה היא לפי החוק מי שעזר להורים ותמך ותרם לא יקבל יותר ממי שלא עשה דבר לטובת הוריו. לכך נועדו צוואות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.