בן ממשיך - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גלעד

  נשלח ע"יגלעד 14:30, 28 ביולי 2012

  שלום אני בן ממשיך שרשום כבן ממשיך במנהל מקרקעי ישראל ובאגודה השיתופית ובסוכנות היהודית ההורים נפטרו ובצוואה רשום חלוקה שווה ביני לבין אחי מה קובע הצוואה או הרישום כבן ממשיך? נ.ב המשק היום אינו פועל כמשק חקלאי אך האדמות מושכרות לגידולים

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:20, 29 ביולי 2012

  יש מספר סעיפים בחוק הירושה המתייחסים לסתירה בין צוואה לבין הנוהלים שנוגעים להתיישבות החקלאית. השאיפה היא לשמר את היחידה החקלאית בשלמותה. בעיקרון - אם יש מי מהיורשים שמוכן לקיים המשק ולהפעילו, הוא יזכה אך עליו לשלם ליורש האחר את שווי חלקו של היורש האחר בהתאם לצוואה.אם ממילא אינך מפעיל את המשק אפשר שאין לך עדיפות על אחיך. בכל מקרה במקרה של מחלוקת בין היורשים - יש בית משפט לעניני משפחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.