מחלוקת לגבי רכוש וצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מירב

  נשלח ע"ימירב 13:19, 30 ביולי 2012

  אחי נפטר ממחלה לפני כמה שנים. מאז מתנהל מאבק על הרכוש שהשאיר בין אלמנתו לגרושתו (לכל אחת מהן יש ילד ממנו). הוא כתב בצוואה את רצונו, אבל אחת מהן מנסה לערער על כך בטענה כי היה "מסומם" מכדורים כשכתב את הצוואה. האם בסופו של דבר ייתכן שבית המשפט יחלק את הרכוש חצי חצי? או שיש משקל גבוה מאוד לצוואה גם אם מערערים על תוקפה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:59, 30 ביולי 2012

  נקודת המוצא של כל בית משפט הבודק צוואה היא, שצוואה יש לקיים. מי שמתנגד לצוואה צריך לשכנע את בית המשפט בצדקת טענותיו. במקרה של ספק בהתנגדות, תדחה ההתנגדות ותקויים הצוואה.
  אם תבוטל הצוואה, ויש מצב של גרושה וילד מול אלמנה וילד, הרי שלפי סעיף 11 לחוק האלמנה תקבל מחצית הרכוש של המנוח והמחצית השניה של הרכוש תחולק בשוויון בין הילדים בלבד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.