מה נחשב לצוואה? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 12:21, 1 באוגוסט 2012

  שלום, האם רק מסמך שנכתב בסיוע עו"ד נחשב לצוואה? או שיש פתרונות אחרים? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:05, 1 באוגוסט 2012

  צוואה היא הוראה של אדם מה ייעשה ברכושו לאחר מותו. עורך דין כעד או כעורך צוואה איננו אחד התנאים לתוקפה של צוואה. מומלץ להעזר בעו"ד לצורך הצד המשפטי של צוואה: תוצאותיה המשפטיות, מידת הצורך בה (לעתים אין צורך בצוואה) ומה לכלול בה ומה אין לכלול בה.
  מי שבטוח ביכלתו או קורא ולומד את הנושא יכול להכין צוואה באחת הדרכים שקבועות בחוק ולהסתפק בכך.

  תגובה
 • 13:37, 1 באוגוסט 2012

  תודה. מה הדרכים שקבועות בחוק?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:31, 1 באוגוסט 2012

  ארבעה סוגי צוואות יש: המקובל: (א) צוואה בנוכחות 2 עדים שאף אחד מהם אינו זוכה לפי צוואה וגם לא שום קרוב שלו. (ב) צוואה בכתב יד שכולה צריכה להכתב בכתב ידו של המצווה בלבד. (ג) צוואה בפני רשות [צוואה שנאמרת או נמסרת בכתב ונחתמת בפני שופט או בפני נוטריון] . (ד) צוואת שכיב מרע שיכולה להמסר בעל פה בפני שני עדים ותופסת אם המצווה מת תוך 30 יום.
  יש לזכור שלכל סוג צוואה יש מספר דרישות, שאי קיומן עלול לגרום לפגיעה בתקפה של צוואה. הפורום אינו מתאים לניתוח דרישות ותנאים חסרונות ויתרונות של כל סוג צוואה. לכך ראוי לקבל יעוץ מקצועי, או ללמוד לבד את הנושא. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.