התנגדות לצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ניצה

  נשלח ע"יניצה 13:40, 8 באוגוסט 2012

  אמי עשתה צוואה ב 2002 ולאחר מותה בשנה זו הופיעה צוואה חדשה משנת 2004 שבה היא, ללא סיבה, מנשלת אותי ואת בתי מכל רכושה בכך שמורישה הכל לאחי. רק במקרה והוא ימות לפניה אוכל לרשת 30% ואשתו וילדיו 70%. לאמא היה אלצהיימר והיא היתה חותמת לאחי על כל מסמך בצורה עיוורת, היות וטפל בענייניה בארץ. אני גרה בחו"ל. חוץ מזה יכול להיות שהכריח אותה לחתום. אני משוכנעת שהיא עצמה בדיעה צלולה לעולם לא היתה חותמת על מסמך כזה. אחי הוא עשיר ובכל אופן רוקן את חשבונה כשהיתה חולה, ומאז מנסה לנשל אותי מכל זכות וגם נסה לגרש אותי מהדירה, למרות שהיא כבר שייכת לי ברבע דרך הצוואה של אבא. לאמא לי ולבתי היה קשר הדוק מאד. אני הייתי מבקרת אותה פעם עד פעמיים בשנה וגם בתי. בתי היתה נכדתה היחידה במשך 20 שנה והיא גם חיה אצלה כמה חדשים לפני שאמא כביכול הוציאה צוואה חדשה. זה לא הגיוני שעשתה זאת. האם יש לי סכויים עם ההתנגדות? איך אוכל לשכנע את השופט לבטל את הצוואה השניה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:58, 8 באוגוסט 2012

  1. התנהגות יפה אינה משפיעה על הזכות לרשת.
  2. אם יש מסמכים רפואיים המוכיחים שאמך סבלה מאלצהימר או מחלה דומה בעת שבצעה פעולות משפטיות כמו עריכת צוואה, יש עילה טובה מאוד להתנגדות.
  3. כל עוד לא בוטלה הצוואה שמדירה אותך מירושה אינך יכולה לתבוע נגד מתנות מאמך לאחיך, שכן בכל מקרה הוא יורש את הכספים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.