צוואה הדדית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דיאנה

  נשלח ע"ידיאנה 18:05, 8 באוגוסט 2012

  שלום ברצוני לעשות צוואה הדדית אצל עו"ד ובידי מספר שאלות:מה עלות עריכת צוואה זו?מה מומלץ להפקיד צוואה בבית משפט או אצל רשם לעניני ירושה מה ההבדל ביניהם מבחינת תפקידים?האם יש לבצע רישום בטאבו דירה על שמי לפני עריכת צוואה? אשמח לקבל אינפורמציה תודה דיאנה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:51, 8 באוגוסט 2012

  1. שכר - התעריף המומלץ של לשכת עורכי הדין הוא 2530 שקלים בתוספת מע"מ . אך כל עו"ד רשאי לקבוע את התעריפים שלו והשכר הוא נושא למו"מ ותלוי גם מה כלול בעריכת הצוואה.
  2. הפקדת צוואות היא אך ורק אצל הרשם לענייני ירושה.
  3. אין קשר בין הרישום בלשכת רישום המקרקעין לבין עריכת הצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.