• משה

  נשלח ע"ימשה 19:29, 11 באוגוסט 2012

  בי המנוח בצוואתו ציווה לי כספים מכח פוליסות הביטוח שלו. אשתו כתובה כמוטבת. ואני אמור להגיש תביעה לביהמ"ש כנגדה (ולצרף את חברת הביטוח כנתבעת) ולבקש סעד שהכספים יעברו אליי. בהתעלם מסיכויי התביעה. ברצוני לשאול את 2 השאלות הבאות: 1) האם חברת הביטוח היא נתבעת או נתבעת פורמלית? 2) האם במסגרת תביעה זו אני יכול גם לבקש מביהמ"ש לחייב את אשתו של אבי להעביר לי ולעזבון כספים שחלקם שייכים למנוח והגיעו אליה או שלצורך כך עליי להגיש תביעה נפרדת?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:57, 12 באוגוסט 2012

  השאלות שלך הן ממין השאלות שאינן מתאימות לפורום, אלא מצריכות יעוץ משפטי נפרד.
  1. בעקרון אין "נתבע פורמלי" בתביעות אזרחיות כספיות רגילות בין אנשים או גופים פרטיים. השאלה היא האם אתה תובע משהו מחברת הביטוח או אינך תובע ממנה דבר ואז אינה צריכה להופיע בתביעה.
  2. תלוי באופן בו נסחת את כתב התביעה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.