מכתב ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 19:58, 13 באוגוסט 2012

  קיבלתי מכתב מחול חתום ע"י עורך דין המבשר לי שקיבלתי בירושה סכום כסף די גדול. מי שהורישה לי את הכסף היא אמנם בעלת אותו שם משפחה כמו שלי אבל אין לי מושג מי היא ואיך היא קשורה למשפחה.האשה נפטרה ולאף אחד אצלי במשפחה לא ברור מי היא ואף אחד לא מכיר אותה. עורך הדין שחתום על המכתב מבקש ממני את פרטי תז שלי ואת הדרכון+מס טלפון. נמכתב נשלח אלי כששמי מצויין במדוייק וכן כתובת הבית שלי. מה עושים?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:36, 14 באוגוסט 2012

  אם יש לך ספק, נסה לברר באינטרנט האם אכן יש משרד עורכי דין כזה ואם כן, פנה לאותו עו"ד ובקש לקבל פרטים ומסמכים נוספים

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.