עריכת צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 18:15, 26 באוגוסט 2012

  אימי רוצה לעשות צוואנ , התקשרתי לעורכת דין שעובדת מטעם ויצו , היא אמרה לי היא תאמה לי פגישה , שבפגישה זו היא תגיד לנון איזה מסמכים צריך, עלות הפגישה 300 ש"ח + מ"עמ ,וזה לחברות ויצו , אימי לא חברה בויצו הבנתי ממנה שעלות החברות לשנה היא 50 ש"חמחיר עלות הכנת צוואה אלף חמש מאות ש"ח + מ"עמ, האם המחיר סביר ? האם העלות בנעמת היא פחות ? מה הפרמטרים שעליי לבדוק שאני פוגשת עורך דין לעריכת צוואה ? מהי צוואה הדדית ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:33, 26 באוגוסט 2012

  1.לפי התעריף המומלץ של לשכת עורכי הדין (שאיננו תעריף מחייב) עלות עריכת צוואה היא כ- 1,700 ₪ בתוספת מע"מ. נראה שסך כל התשלומים שהתבקשת לשלם מוביל אותך לסכום דומה.
  2.לגבי תעריפי נעמת או ויצ"ו או כל גוף אחר – אין לי מושג, יש לברר אצלם. יש לזכור ששכר טרחתו של עורך דין לעריכת צוואה הוא ענין פרטי וכל עורך דין מבקש שכר לפי הנראה לו. מבחינתי אם התשלום שבקשה אינו רחוק מן התעריף המומלץ הרי שזה בגדר שכר סביר. מובן שיש משקל לכמות הזמן שהושקעה בקשר עם עריכת הצוואה.
  3.אני ממליץ לערוך צוואה נוטריונית, שעלותה מעט יותר ללקוח, אבל היא פותרת בעיות רבות.
  4. עריכת צוואה אינה אמורה להיות פעולה משפטית, הדומה לכתיבת מכתב התראה. היא מצריכה רגישות לשאיפות של המצווה ומודעות להשלכות משפטיות. לכן הלקוח צריך להרגיש בנוח עם עורך הדין אליו פנה לעריכת צוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.