• 26 באוגוסט 2012

עריכת צוואה

אימי רוצה לעשות צוואנ , התקשרתי לעורכת דין שעובדת מטעם ויצו , היא אמרה לי היא תאמה לי פגישה , שבפגישה זו היא תגיד לנון איזה מסמכים צריך, עלות הפגישה 300 ש"ח + מ"עמ ,וזה לחברות ויצו , אימי לא חברה בויצו הבנתי ממנה שעלות החברות לשנה היא 50 ש"חמחיר עלות הכנת צוואה אלף חמש מאות ש"ח + מ"עמ,
    האם המחיר סביר ?
    האם העלות בנעמת היא פחות ?
    מה הפרמטרים שעליי לבדוק שאני פוגשת עורך דין לעריכת צוואה ?
    מהי צוואה הדדית ?
    תודה

26 באוגוסט 2012
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 26 באוגוסט 2012

עריכת צוואה

1.לפי התעריף המומלץ של לשכת עורכי הדין (שאיננו תעריף מחייב) עלות עריכת צוואה היא כ- 1,700 ₪ בתוספת מע"מ. נראה שסך כל התשלומים שהתבקשת לשלם מוביל אותך לסכום דומה.
    2.לגבי תעריפי נעמת או ויצ"ו או כל גוף אחר – אין לי מושג, יש לברר אצלם. יש לזכור ששכר טרחתו של עורך דין לעריכת צוואה הוא ענין פרטי וכל עורך דין מבקש שכר לפי הנראה לו. מבחינתי אם התשלום שבקשה אינו רחוק מן התעריף המומלץ הרי שזה בגדר שכר סביר. מובן שיש משקל לכמות הזמן שהושקעה בקשר עם עריכת הצוואה.
    3.אני ממליץ לערוך צוואה נוטריונית, שעלותה מעט יותר ללקוח, אבל היא פותרת בעיות רבות.
    4. עריכת צוואה אינה אמורה להיות פעולה משפטית, הדומה לכתיבת מכתב התראה. היא מצריכה רגישות לשאיפות של המצווה ומודעות להשלכות משפטיות. לכן הלקוח צריך להרגיש בנוח עם עורך הדין אליו פנה לעריכת צוואה.

26 באוגוסט 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?