צוואה על נכס ללא טבו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 09:03, 30 באוגוסט 2012

  שלום, להורי יש חלקה במושב והיא רשומה בסוכנות היהודית וחברות במושב, אבל בטבו היא רשומה על קרוב משפחה שממנו קנו הורי את החלקה אבל הנכס לא העובר על שמם כי קיים חוב(די גדול) ועיקול . השאלה היא האם הורי יכולים לעשות צוואה ומה היו ההשלכות בקיום הצוואה ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:32, 3 בספטמבר 2012

  כל אדם יכול לעשות צוואה וזאת זכות שאין לפגוע בה. תוכן הצוואה הוא ענין אחר. שאלתך למעשה היא האם ההורים יכולים להוריש את המשק לאחר. לא ניתן לתת תשובה לכך במסגרת פורום זה. נא פנה להתייעצות עם עו"ד שמומחה בנחלות במושבים..

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.