מינוי מנהל עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 10:52, 4 בספטמבר 2012

  שלום רב, מדובר בירושה של דוד ערירי מחו"ל, שאין עליה וויכוחים או נושים, ואינה צריכה לגבות חובות או בדומה. הבעיה היא שאחד מן היורשים, הוא אדם מבוגר ומובטל וגבולי נפשית. יתר היורשים (אחים במקרה זה) מעוניינים לתת לו את חלקו במלואו אבל בצורה מבוקרת, עקב החשש שיבזבז אותו במהירות או אף יקלע לסכנה בשל כך. האם מינוי מוסכם על כולם של אחד האחים כמנהל עיזבון יכול לסייע בכך, או שבכל מקרה הפיקוח על מנהל העיזבון הוא כזה שיידרש להראות שנתן לכולם את חלקם בלי שום "משחק" ? יצויין כי אותו האח סירב בעבר לכל סידור של אפוטרופסות , ומכיוון שכאמור מצבו אינו מחייב אחרת, נדרשת הסכמתו לכל מהלך או פעולה. בתודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:24, 4 בספטמבר 2012

  אכן הסכם של היורשים בענין ניהול העזבון יכול לסייע לכם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.