מכירת דירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 12:42, 9 בספטמבר 2012

  בצוואה חולקה הדירה לחמישה אחים בחלקים שווים , ארבעה אחים מעוניינים למכור את הדירה ואח חמישי אינו מעוניין בטענה שבעוד כמה שנים הדירה תעלה יותר והוא אינו מעוניין להפסיד כסף . מה אומר החוק במקרה הזה ?? האם צירכה להיות הסכמה פה אחד או שמה הרוב קובע??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:32, 9 בספטמבר 2012

  אם אין הוראה בצוואה המגבילה את הזכות למכור, המצב הנוכחי כפוף רק לחוק המקרקעין. לפי החוק זכותו של כל שותף בכל עת ללא צורך בסיבה מיוחדת - אם אינו יכול למכור את חלקו במנותק מחלקי האחרים - לדרוש את פרוק השיתוף בדירה בדרך של מכירתה. מי שאינו מעונין במכירה יכול לרכוש את חלקי אחיו. אין משמעות בהקשר הזה לרוב או להסכמה. מומלץ לבחון - כמו בכל מכר - עניינים נוספים כמו זכויות ומסים, לפני שמוכרים בפועל. לשם כך כדאי לכם לפנות ולהתייעץ.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.