הסכם ממון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אורנה

  נשלח ע"יאורנה 16:49, 20 בספטמבר 2012

  שלום האם ניתן לערוך הסכם ממון בין ידועים בציבור? ערכתי צוואה ובו מיניתי את קרוב משפחה כיורש האם לצוואה זו תהיה השפעה על עריכת הסכם ממון? תודה על תשובה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:01, 20 בספטמבר 2012

  ידועים בציבור יכולים לעשות הסכם ממון בין שניהם. יש השלכות ותוצאות שלגביהן מומלץ לקבל יעוץ לאור הנסיבות המיוחדות של בני הזוג.
  בעקרון צוואה והסכם ממון אינם סותרים זה את זה: הסכם ממון אמור להסדיר את עניני הרכוש והכספים בין בני זוג - כלומר להגדיר מהו הקף רכושו של כל אחד מהם. צוואה תקבע את חלוקת רכושו של אדם לאחר פטירתו, אך אינה קובעת את הקף הרכוש.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.