הבהרת הודעה קודמת- צוואה בכתב יד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ד.ד

  נשלח ע"יד.ד 20:29, 23 בספטמבר 2012

  עו"ד גדות תודה על הסיוע הרב והנכונות לעזור. אבהיר שוב את שאלתי האחרונה בהודעה הקודמת. בצוואה הכתובה שקבלתי מאחי מצויין קטע שמדבר שהוא מיפה את כוחי בחשבונו בארץ ואח"כ מופיע כי לאחר פטירתו הוא מוריש לי את חשבונו שנמצא בחו"ל. לפי ידיעתי מדובר בצוואה שמחולקת לשניים, החלק הראשון של יפוי הכח לפני הפטירה, שייך לירושה על פי דין והקטע השני של הבנק בחו"ל שייך לירושה עפ"י הצוואה. האם אני אמור להגיש בקשה לרשם הירושות: "בקשה לקיום צו ירושה עפ"י דין ועפ"י צוואה? תודה וגמר חתימה טובה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:31, 24 בספטמבר 2012

  תשובתי ניתנת לאור מה שכתבת ובהנחה שזאת התמונה המלאה של המצב - כנראה אתה צודק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.