סטטוס ברשם הצוואות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גידי

  נשלח ע"יגידי 14:23, 28 בספטמבר 2012

  היועץ המשפטי כתב בהתחלה "דרישת פרטים" וספקנו את אשר דרש. אתמול השתנה הסטטוס ל "אין עניין". מה זה אומר? שאלה נוספת: העו"ד שהמורישה קבעה שיהיה מנהל עזבון, עדיין לא "התעורר" ולא הגיש בקשה להיות מנהל עזבון. האם בשלב מתקדם זה, הוא עדיין יכול לעשות לנו בעיות ולדרוש שהוראתה של המורישה תתקיים כדי שהוא יהיה מנהל עזבון או שכבר חמקנו מהקליע הזה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:23, 11 באוקטובר 2012

  1. "אין ענןין" פרושו שליועץ המשפטי אין סיבה להתערב בתיק ומכאן ואילך סביר, שיינתן צו כמבוקש, אלא אם הרשם ימצא שיש מניעה לכך.
  2. יורשים יכולים לבקש שעל אף ההוראה למנות מנהל עזבון, לא ימונה מנהל עזבון. מנהל עזבון הוא כלי משפטי ולעתים איננו דרוש, אם ניהול העזבון פשוט או שמדובר בעזבון קטן ערך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.