התנגדות לצו קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • א.א.

  נשלח ע"יא.א. 10:47, 30 בספטמבר 2012

  ברשותי מכתב צוואה בכתב יד מאחי המנוח. ירשתי יחיד את כל הצוואה ויש לי מס' אחים, אחי המנוח היה ללא הורים אישה או ילדים, הקשר בנינו היה מיוחד לאורך כל השנים ובשנותיו האחרונות הייתי לצידו וסייעתי לו בכל. אני מגיש בקשה לצו קיום צוואה. ידוע לי שכמעט כל האחים שלי רוצים להגיש התנגדות. הם מתכוונים להיות ביחד ולקחת עו"ד אחד שייצג אותם. האם זה הגיוני שעו"ד אחד ייצג את כל האחים יחד? האם כשנגיע לבימ"ש, כל דיון יתנהל איתי מול כל אח בנפרד, או כל האחים ביחד? עפ"י נסיונך הרב כמה זמן מקסימום יכול להימשך הליך כזה? תודה רבה וחג שמח

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:25, 11 באוקטובר 2012

  1. אין מניעה שכל המתנגדים ייוצגו ע"י עו"ד אחד.
  2. הדיון יתנהל בין הצדדים. דיון בבית משפט מתנהל בין צדדים בעלי עמדות מנוגדות. אם לכל המתנגדים יש אותה עמדה, הרי שכולם יחד מהווים צד אחד.
  3. איני יכול להעריך משך זמן הדיונים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.