• מירי

  נשלח ע"ימירי 22:15, 1 באוקטובר 2012

  ההורים של בעלי עשו צוואה הדדית שבה רשום שאם אחד מבני הזוג הולך לעולמו כל הרכוש והכסף עובר לאחד מבני הזוג ואם אחד מבני הזוג הנותר הולך לעולמו זה עובר לילדים אבא של בעלי נפטר ואמו לא מוכנה לדבר עם בעלי שהוא הילד שלה האם יש לה זכות לנשל אותו מהירושה והאם הוא יכול לדרוש את חלקו בעודנה בחיים.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:14, 11 באוקטובר 2012

  השאלה אם צוואה היא הדדית ומה הדין החל עליה [לגבי שינויים בה] תלויה במועד עריכתה.
  לגבי זכויות בעלך במצב של יורש [ילד] אחר יורש [בן-זוג] - יש הוראות בחוק, אבל מומלץ שתפנו ליעוץ משפטי מתאים עם כל העובדות, שכן העובדות תשפענה על התשובות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.