כספי ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • א.

  נשלח ע"יא. 11:48, 4 באוקטובר 2012

  מה הפרוצדורה שיש להפעיל במקרה הבא: בדרך לפתיחת חשבון עו"ש שבו מופקדים כספי ירושה של שני אחים ,ורק בחתימת שניהם ניתן לבצע פעולות: כאשר האחד מהם הופך לפתע לא כשיר מבחינה מנטלית לחתום על המחאות ולא לבצע שום פעולה פיננסית בסיסית. על מנת להימנע ממינוי אופטרופס בעתיד, האם ישנו מלכתחילה ,טופס בבנק שמתיר לכשיר לבצע פעולות שהשני מחוץ לעניינים ? ב. האם מצב רפואי רעוע של אחד מהם עם צפי רפואי לאירוע מוחי יש בו כדי להיות ראיה לנטרל את החיבור ביניהם מלכתחילה בחשבון ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:17, 11 באוקטובר 2012

  1. יש בבנק אפשרות לפתוח חשבון שבו כל אחד מהשותפים יכול לפעול כרצונו, ללא צורך בהסכמה. הסיכון - ששותף ירוקן את כל החשבון.
  2. אם אדם הפך בלתי כשר לנהל את ענייניו, ראוי שיומנה לו אפוטרופוס.
  3. יש מקרים בהם בנק מגלה, שבעל חשבון הפך בלתי כשר לנהל את ענייניו ואז הבנק מנסה לאלץ את בעלי החשבון לגרום למינוי אפוטרופוס.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.