מה התשובה במקרה כזה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 19:47, 4 באוקטובר 2012

  אם לאב יש 3 ילדים. ואחד מילדיו נפטר. אם האב לא עורך צוואה אני יודע שהירושה תהיה עפ"י דין. האם במקרה כזה במקרה של פטירת האב הרכוש יתחלק בין 2 ילדיו הנותרים שווה בשווה. או שאם לבן שלו שנפטר יש ילדים. אז החלוקה תהיה גם לילדיו מכח אביהם שנפטר. ואז למעשה הם יקבלו שליש (של אביהם) ו- 2 הילדים הנותרים כל אחד יקבל שליש? ואז למעשה יש צורך בעריכת צוואה אם האב רוצה להוריש רק ל- 2 ילדיו. אודה לתשובה מפורטת.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:19, 11 באוקטובר 2012

  במקרה המתואר למעלה, הנכדים [ילדיו של הבן שנפטר] יורשים את חלקו של הנפטר וכל אחד מהם יקבל ששית. סב המעונין למנוע תוצאה כזאת, חייב לערוך צוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.