משפחה למופת! - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • פ.ג

  נשלח ע"יפ.ג 14:07, 5 באוקטובר 2012

  עו"ד גדות שלום. ברשותי מכתב צוואה בכתב יד מאחי המנוח שהיה אדם אמיד. אני היורש היחיד על פי הצוואה, ויש לי כמה אחים. אחי המנוח היה רווק ללא אישה ילדים או הורים. טרם הגשתי בקשה לצו קיום צוואה. בזמן כתיבת הצוואה המנוח היה בתפקוד פיזי מלא, צלול ובהכרה מלאה ועריכת הצוואה היתה ללא ידיעתי ונמסרה לי מאחי בהפתעה גמורה באחד הימים (שנתיים לפני פטירתו). ידוע לי כי רוב האחים מתנגדים לצוואה. אני טפלתי באופן צמוד באחי המנוח בשנותיו האחרונות ושאר האחים לא התעניינו ולא באו לבקר או לסייע. ידוע כי נגיע בהמשך לבימ"ש. יש לי עדויות רבות, על הטיפול המסור וחלק מהעדים גם הכירו את המנוח. האם בבימ"ש אדרש להביא את העדים, או מספיק שכל עד יכתוב הצהרה בכתב ידו? ובכלל חוץ מעו"ד מה נדרש כדי לנגח את ההתנגדויות, של אנשים שחפצים רק בממון? תודה על כל הסיוע

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:22, 11 באוקטובר 2012

  1. ראוי שתפעל לקיום הצוואה. מומלץ שתפנה כבר כעת לעדים שיוכלו להעיד על מצב המנוח ומצבך.
  2. בכל הקשור לניהול הענין, מומלץ לפנות לעו"ד הפועל בתחום זה.
  אשמח לעמוד לרשותך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.