דירה של הורים שנפטרו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 07:39, 8 באוקטובר 2012

  שלום רב, איך מבטיחים זכויות על דירה שהיתה שייכת להורים שנפטרו לטובת כל הילדים. האם העובדה שאחד הילדים התגורר עם ההורים מקנה לו זכויות כלשהן על הדירה יותר מאשר לשאר הילדים (כולם נשואים עם משפחות, מלבד זה שהתגורר עם ההורים ושנמצא בהליכי גירושים). בדירה המדוברת נעשה פרוייקט פינוי בינוי כך שמשתלם יותר לחכות שערך הדירה שתיבנה יעלה ורק אז למכור ולחלק. הילד שמתגורר בדירה מעוניין להמשיך ולהתגורר גם בדירה החלופית. מהם השלבים שיש לבצע כדי להבטיח זכויות שאר ילדים (עדיין לא נעשה צו ירושה ואין צוואה).

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:24, 11 באוקטובר 2012

  1. בהעדר צוואה, עצם המגורים בדירה אינו מעניק זכות יתר למי שמתגורר.
  2. לגבי אופן השימוש בדירה עד לפינוי בינוי ולאחר מכן - מומלץ שייעשה הסכם מתאים בתוך המשפחה. הסכם מתאים יכול לחסוך הרבה דם יזע ודמעות.
  אשמח לעמוד לרשותכם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.