השתלטות האחות על חשבון הבנק - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • aaron

  נשלח ע"יaaron 14:52, 10 באוקטובר 2012

  שלום רב לאנשי הפורום.אבקש לשאול על מקרה במשפחת אשתי ,מדובר באבא במצב סיעודי בן 87 במצב דמנציה מתקדם סיעודי, שיש לו שתי בנות .בת אחת גרה בדירתו עם משפחתה וסועדת אותו יחד עם מטפלת זרה.אותה בת (מתוך שתי בנות)קבלה ייפוי כח מהאב לפני שנתיים בערך כשהאב עוד היה במצב די עצמאי אבל תלוי בה באופן כמעט מוחלט.מהייפוי כח הזה הבת רוקנה את חשבונותיו בבנק (פנסיה חודשית וחסכונות) ואינה מוכנה לשתף פעולה עם האחות השניה בטענה שיש לה ייפוי כח ולכן היא זוכה כרצונה לפעול ולמשוך כספים ולרוקן את החשבון,ללא רשות אחותה .מה עושים ולאן פונים? תודה מראש כל התייחסות תועיל.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:29, 11 באוקטובר 2012

  על-פי תאורך אביך במצב, בו יש למנות אפוטרופוס לגופו לרכושו. בין השאר תפקיד האפוטרופוס להגן על רכושו של החסוי. משימונה האפוטרופוס, יפקע יפוי הכח.
  לאור תאורך רצוי לפעול בהקדם למינוי אפוטרופוס. ייתכן גם שבמצב המתואר למעלה, האפוטרופוס יהיה מישהו מחוץ למשפחה. המינוי נעשה בבית המשפט לענייני משפחה.
  אשמח לעמוד לרשותך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.