התנגדות לצו קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ש.פ

  נשלח ע"יש.פ 19:00, 15 באוקטובר 2012

  ערב טוב. ברשותי צוואה מדודי המנוח שתמכתי בו וסעייתי לו רבות בשנותיו הקשות, ללא שום עזרה מאף אחד.(המנוח היה רווק ללא אישה וילדים) בצוואה הוריש לי הכל. לפני הגשת בקשה לצו קיום צוואה, בדקתי מה הלך הרוחות במשפחה והבנתי שהרוב מתנגדים לבקשתי לצו קיום צוואה ולא מוכנים לשתף איתי פעולה, למסור לי מסמכים, תצלום ת"ז וכו'. האם עליי לפעול מהר ולהגיש בקשה לצו קיום צוואה והאם אפשרי להגיש בקשה כזו, עם פרטים לא מלאים של שאר היורשים (שלא מופיעים בצוואה)? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:11, 15 באוקטובר 2012

  אינך צריך צילום ת"ז של הדוד ולא של אף אחד אחר. אתה זקוק לתעודת פטירה ולצוואה המקורית. הגש בקשת צו קיום ופעל לפי ההוראות שתקבל - אם תקבל - במהלך הטיפול בבקשה זאת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.