לא קלה הדרך! - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ד.פ

  נשלח ע"יד.פ 19:11, 15 באוקטובר 2012

  אדם שנפטר והיה מאוד משכיל, דעתן, בעל מקצוע מאוד מכובד, שהסתפק בצוואה בכתב ידו(ללא עדים)הצוואה נערכה כשהיה עצמאי צלול בדעתו ותיפקד רגיל, ללא התערבות שום גורם. האם לצוואה זו יש משקל שונה בבית המשפט מהאדם הממוצע? הנפטר היה חולה בשנתיים האחרונות והוריש הכל לקרובת משפחה שהייתה לבדה לצידו ושירתה אותו בכל. יש הרבה מתנגדים לצוואה זו בטענות שונות ולקרובה היורשת, הוכחות רבות לטובתה. יש לך טיפ טוב או רעיון כיצד לנגח באופן ודאי את ההתנגדויות של כל רודפי הבצע?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:16, 15 באוקטובר 2012

  המתנגדים לצוואה הם אלה שצריכים להוכיח את סיבת התנגדותם ולתמוך אותה בראיות טובות. לא אוכל להמליץ על דרכי פעולה כתגובה לפעולה שאינה ידועה עדין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.