באיחור אבל חשוב לבדוק וללמוד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • צ.ב

  נשלח ע"יצ.ב 13:27, 17 באוקטובר 2012

  שלום. הורי נפטרו לפני כחמש עשרה שנים. בעת פטירתם הם חיו לבד. אנחנו מספר אחים נשואים וידוע לי בוודאות שהיו כספים להורי בחשבון הבנק שלהם, אך משום מה רק את דירתם הקטנה והישנה החליטו מס' אחים למכור ולחלק בשווה לכל האחים. איך אני יכולה היום באיחור רב לברר מה נעשה עם הכספים בחשבון הבנק של ההורים? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:45, 17 באוקטובר 2012

  קיימת בעיה של התיישנות. אני מציע לפנות עם צו הירושה או עם צו הקיום של שני ההורים לבנק בו הוחזק החשבון ולבקש פרטים על החשבון ומצבו נכון ליום פטירתם. ייתכן שהבנק יסכים וייתכן שיתנה זאת בתשלום.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.