דירת ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 20:39, 22 באוקטובר 2012

  שלום אבי השאיר צוואה אימי לא בחיים לאחר הקיום צוואות נכון להיום הנני מחזיק שני שליש וארבעת אחי שליש אחד יחד השאלות א- על הדירה ישנו חוב של 238000 שקל לטענת אחד האחים מאחר ואני ירשתי שני שליש אני השלם שני שליש מהחובות האם נכון הדבר קצת קשה וחורה לי שאדם שניפטר מוריש שני שליש זכויות ויבוא בת משפט ויצווה לאותו אדם שני שליש חובות התייעצתי ואני מתייעץ שוב האם בת משפט במצב כזה מקזז את החובות מהברוטו ואת הנטו מחלק לפי צו ירושה זה ניראה הדבר הנכון או שאני טועה ב- במידה והחלתי להשכיר את דירתי האישית וללכת לגור בדירת אבי המנוח (דירת הירושה) שאני מחזיק שני שליש ממנה אציין שאני היחידי סעדתי את אבי לבדדד שנים וגרתי שם לפני שנה למשך שנה לטענתם של האחים יוכלו להיכנס אפילו בכוח ולכפות עליי את נוכחותם בדירה שמלאה בדברי האישיים האם נכון הדבר תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:01, 23 באוקטובר 2012

  א. השאלה אינה ברורה. בעקרון יורש של נכס יורש גם חובות שכרוכים בנכס. מידת האחריות של יורשים לחובות של המנוח או שכרוכים בנכסיו נקבעת לפי הוראות שונות בחוק.
  ב. אם גרת בדירה דרך קבע ערב מותו של המוריש, אתה זכאי להמשיך ולגור אך יהיה עליך לשלם דמי שכירות ליורשים האחרים. תנאי השכירות ייקבעו בהסכמה ביניכם או על ידי בית משפט. במקרה אחר התשובה תהיה תלויה בנסיבות המדוייקות.
  ג. הפורום אינו מסגרת מספקת למתן יעוץ לך. נראה לי שראוי שתפנה ליעוץ עם כל העובדות הנחוצות לענין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.