תצהיר צד ג - בבקשה לקיום צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חווה

  נשלח ע"יחווה 20:54, 29 באוקטובר 2012

  בעקבות מות אימי, הגשתי בקשה למתן צו ירושה. אני בת יחידה ואבי נפטר לפני שנים רבות. קיבלתי מהרשם לענייני ירושה מכתב שבו הם מבקשים שאמציא תצהיר צד ג' שאין לו נגיעה לעיזבון לגבי הרכב משפחה של המנוחה. מה הכוונה, ומי יכול להמציא תצהיר כזה? תודה, חווה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:12, 30 באוקטובר 2012

  מדובר בדרישה לפרטים נוספים. את צריכה לאתר מישהו, ולמעשה כל ידיד משפחה או קרוב רחוק, שאיננו יורש טבעי של ההורים ובלבד שאותו אדם יוכל להצהיר על מבנה המשפחה: שאכן ההורים היו נשואים זל"ז עד לפטירת אביך, שאמך לא נישאה לאחר ושאכן לאמך אין ולא היה ילד נוסף מלבדך. למעשה בהעדר אחרים - גם שכנים של אמך שהכירו אותך ואת אמך יכולים להצהיר בענין זה.

  רונן גדות, עו"ד

  תגובה
 • 18:44, 30 באוקטובר 2012

  תודה רבה,
  אמצא מכר או שכן שימלא תצהיר זה. האם אני צריכה אישור עו"ד או נוטריון - שיזהה את המכר, ויוסיף חתימתו לתmהיר ? כלומר האם חייבים גושפנקא משפטית לתצהיר ?
  ושוב תודה,
  חווה

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:28, 30 באוקטובר 2012

  אימות תצהיר נעשה בפני עו"ד. אימות בפני עו"ד הוא חלק מהתצהיר ובלעדיו אין זה תצהיר אלא הודעה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.