מכתב ליורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • בן

  נשלח ע"יבן 10:21, 30 באוקטובר 2012

  האם צריך לרשום בבקשה לצו קיום צוואה את כל המוזכרים בצוואה? ישנם יורשים עיקריים ועוד רשימה של אחרים, חלקם קטינים שמקבלים דברים קטנים כמו טלויזיה, מחשב וכדומה - האם עלי לציינם בבקשה ולשלוח להם הודעות? האם יש לשלוח הודעה גם לקטין (בני, ואני מבקש הצו) אם שמו מוזכר בצוואה ? תודה..

  השב
 • 11:27, 30 באוקטובר 2012

  צריך להזכיר את כולם

  תגובה
 • 15:12, 30 באוקטובר 2012

  תודה

  האם צריך לשלוח לכולם גם את המכתבים? כולל לקטינים?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:17, 30 באוקטובר 2012

  החובה לשלוח הודעה היא מכח החוק. הודעות נשלחות גם לקטינים, באמצעות האפוטרופסים שלהם (שהם ההורים שלהם - בדרך כלל). אם יש מספר קטינים שכולם ילדיו של אדם אחד, אםפש רלשלוח לאפוטרופוס שלהם (הורה) עבור כל אותם יורשים-אחים. הודעה לבנך אתה יכול שלא לשלוח ולציים כי לא נשלחה הודעה ליורש זה וזה משום שהוא בנך הקטין ותחת אחריותך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.