נהלים בבקשה לצו קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 00:44, 1 בנובמבר 2012

  שלום. יש מכתב צוואה שהותיר מנוח רווק ללא אישה וילדים, במכתב הצוואה יש יורש יחיד, שהוא אחיו של המנוח. למנוח יש מס' אחים שאחד מהם נפטר לפני שנים. האם המכתב הרשום למשפחת האח הנפטר יכול להישלח לאחד מהילדים שלו בבחירה אקראית? ידוע גם שייש לאח הנפטר אפוטרופוס שהוא בנו, האם עיניין האפוטרופוס תופס אחרי שאביו נפטר? ועוד בעיניין המכתבים הרשומים, האם הרשם לעינייני ירושה בודק האם המכתבים הרשומים אכן הגיעו ליעדם, או מסתפק בשובר השליחה של הדואר?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  09:30, 1 בנובמבר 2012

  התקנות מחייבות משלוח הודעה רק ליורשים המפורטים בצוואה. אין חובת הודעה בדאר רשום למי שאינו רשום בצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.