צוואות בני זוג - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דפנה

  נשלח ע"ידפנה 10:22, 1 בנובמבר 2012

  האם בני זוג שעושים צוואות בה כל אחד מוריש את רכושו לאחר יכולים להיות נוכחים בעת החתימה של צוואת האחר (לא כעדים). במצב של צוואות שתיארתי, מה מתאים יותר צוואות הדדיות או שתי צוואות שלא מצוין שהן הדדיןת?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:52, 1 בנובמבר 2012

  1. כאשר צוואות הן הדדיות, מובן מאליו שהן יכולות להעשות כאשר שני הצדדים נוכחים ורואים זה את זה חותם על הצוואה. זה חלק מההדדיות.
  2. צוואות הדדיות אינן חייבות להחתם בו זמנית.
  3. יש שיקולים בעד ונגד צוואות הדדיות. ההכרעה היא אישית ולפי טעמו שיקוליו ומטרותיו של כל מצווה. ההחלטה צריכה להעשות לאחר בחינת העובודת המסויימות של המצווים ובמסגרת של קבלת יעוץ אישי פרטני. הפורום כמובן אינו המסגרת המתאימה. אשמח לעמוד לרשותכם בענין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.