כיצד אפשר לראות את הצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גזית

  נשלח ע"יגזית 11:33, 1 בנובמבר 2012

  אבי נפטר ואחי אמר שהוא מטפל בבקשה לצו צוואה, אני לא ראיתי את הצוואה. האם אני יכול לדרוש לראות את הצוואה לפני שהבקשה הוגשה? או אחרי? ואיך? (הקשר בין האחים לא טוב ואני לא יודע אצל איזה עורך-דין הצוואה נמצאת)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:44, 1 בנובמבר 2012

  בעקרון כל מי שטוען שיש לו ענין בצוואה כיורש או כמתנגד לצוואה, יכול לפנות בבקשה מנומקת לרשם לענייני ירושה באזורו חי המנוח ולבקש לעיין בצוואה. צריך בבקשה לנמק מדוע אתה זקוק לעיון. לאחר מתן צו הקיום הצוואה היא מסמך ציבורי שיש לגביו אפשרות עיון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.