חלוקת כספי ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ריקי

  נשלח ע"יריקי 23:35, 6 בנובמבר 2012

  אבי היה גר בבית ערבי לכן הבית לא היה רשום על שמו בטאבו.אבי נפטר. בשלב זה מפנים את הבית והילדים הם היורשים שמקבלים את כספי הפינוי. אבי השאיר צוואה. שאלתי היא אם החברה שמפנה אמורה לשלם לכל יורש בנפרד את כספו או לאח שגר בבית זה כעת וחוזה הפינוי נחתם איתו? בתודה מראש על התשובה

  השב
 • 07:07, 7 בנובמבר 2012

  לפני 50 שנה הבטיח בכתב מנהל מקרקעי ישראל להורי לתת להם דיור אקויולנטי בעת פינוים מהקרקע. הבית לא נרשם על שמם בטאבו. זהו בית ערבי שהעיריה יישבה את הורי שם. האם הבטחה זו עוברת בירושה עתה לאחר שהורי נפטרו? כלומר ליורשים על פי דין. אנחנו שוקלים לבטל את הצוואה מכוון שחלוקת הכספין אינה שווה.
  בתודה מראש על התשובה

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:23, 7 בנובמבר 2012

  אין ביכולתי לענות לך: התשובה תלויה במרכיבים רבים: תנאי הסכם הפינוי, תוכן הצוואה, הזכויות של אביכם, ועוד. ראוי שתפני ליעוץ אצל עו"ד שמתמחה במקרקעין בכלל שועסק בפינויים מעין אלה בפרט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.