שינוי צוואה בגיל מבוגר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעלה גיל

  נשלח ע"ייעלה גיל 18:25, 8 בנובמבר 2012

  שלום, אדם בן 92 שבעבר הכין צוואה באמצעות עו"ד ועבר לשם כך בדיקה קוגניטיבית שנמצאה תקינה, רוצה לשנות צוואתו פעם נוספת באמצעות עו"ד כמובן. מאז הבדיקה הקוגניטיבית האחרונה חלפו שנתיים. האם עליו לעבור בדיקה כזו שנית? אשמח לתשובה המון תודה יעלה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:33, 9 בנובמבר 2012

  חובה מכח חוק להציג תעודה רפואית בענין כשירות המצוואה קיימת רק לשם צוואה נוטריונית של אדם מאושפז או של אדם שידוע בבהירות שמצבו הרפואי-שכלי חשוד. בדיקת מצב שכלי של המצווה היא המלצה משפטית שכוונתה לסתור טענות עתידיות לגבי כשירות המצווה לצוות בעת שערך את הצוואה.בעקרון אין חובה לכך. אפשר לנוכיח את מצבו של המצווה גם בדרכים אחרות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.