• רפי

  נשלח ע"ירפי 18:28, 12 בנובמבר 2012

  שלום,אחי היה אפוטרופוס על אימי ז"ל טרי,עתה אינו אפוטרופוס יותר,בפסק דין מ 2008 בעיניני משפחה,פסק השופט שעל בא כוחי להחזיר לחשבון אימי סכום כסף,בהיותו של אחי אפוטרופוס על אימי .האפוטרופוס (אחי) לא דרש הכסף עד היום,ולא פתח נגדו הוצ"לפ,עתה,אני היורש היחיד בצוואת אמא,האם יכול אני לדרוש מאחי,את הכסף הזה מתוקף פסק הדין,עוד בהיותו אפוטרופוס???הדבר חשוב לי תודה!!!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:12, 12 בנובמבר 2012

  1. אפוטרופוס ממונה לאדם חי. משמת אדם, אין לאפוטרופוס עוד סמכויות, למעט הדרוש לו לשם סיום תפקידו.
  2. אם הכסף הנזכר הוא זכות המגיעה לאמך ואמך לא גבתה אותו בחייה, הרי שהיורש של אמך, לאחר הוצאת צו קיום לצוואה יוכל לתבוע את הכסף לעצמו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.