יורש בפשיטת רגל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • א.

  נשלח ע"יא. 09:31, 13 בנובמבר 2012

  בוקר טוב , התברר שיורש אחד מתוך ארבעה יורשים, נמצא בהליך פשיטת רגל. הרשם הקפיא לעת עתה את מתן הצו. לצערנו, אשתו של יורש אחר לקתה "במחלה הידועה" לפני כחודשיים, במעי הגס. על מנת לדלג על משוכת "תום הלב" מול הסדר הנושים שבכו"נר עלה הרעיון הבא: מאחר והעיזבון הנוכחי עדיין לא חולק ,היורש יצהיר על הסתלקות מהעיזבון לטובת אחיו בטענה שמעוניין לעזור לו כלכלית לאור הנסיבות הכלכליות החדשות ,שנקלע אליהם אחיו , (שלא היו ידועות עם התחלת הליך הטיפול בנכסי העיזבון,) האם לאור נסיונך המשפטי המניע האנושי שבבסיס ההסתלקות מהעיזבון בעתוי הנוכחי יש בה כדי לקדם את מתן צו הירושה ולהניח את דעת הכו"נר / הנאמן ? בתודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:29, 13 בנובמבר 2012

  להלכה זה פתרון טוב. הבעיה מורכבת בגלל ענין פשיטת הרגל. איני יכול לתת תשובה ברורה משום שההכרעה תלויה גם בתגובתם של הנושים האחרים ובסופו של דבר גם לבית המשפט יש סמכות להכריע אף בניגוד לדעתם של הנושים ושל הכונס הרשמי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.