איתור עו"ד עורך הצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 21:22, 17 בנובמבר 2012

  סבתי נפטרה וידוע לי שערכה צוואה אך לא מצאתי את הצוואה ואיני יודע מי עורך הדין שטיפל בכך. איך אפשר לאתר את עורך הדין אצלו נערכה הצוואה ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:23, 18 בנובמבר 2012

  יש הנוהגים לפרסם מודעות בענין צוואות של מנוחים. אפשר לפרסם למשל בפרסומים של לשכת עורכי הדין או בפקסומים תקופתיים של המחוזות השונים של לשכת עורכי הדין.
  אם לא תאותר צוואה, אין ברירה אלא להגיש בקשה לצו ירושה. אם סבתך הפקידה צוואה אצל המדינה, הצוואה תאותר במסגרת הטיפול בבקשתך ותנתן לך הודעה על קיומה של הצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.