חידוש צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • בר

  נשלח ע"יבר 17:05, 21 בנובמבר 2012

  שלום רב, יש לי שתי שאלות: 1. אדם שהיה רשום כיורש בצוואה, ולאחר מס' שנים שונתה הצוואה ובינתיים הוא נפטר, האם ע"פ דין חל איסור על עו"ד לרשום את שמו של היורש-הנפטר בצוואה החדשה - כמובן זאת לפי רצון המצווה? 2. בהמשך לענין הקודם - יתכן והמצווה בזמן עריכת הצוואה החדשה אינה הייתה בקו הבריאות, היות וכבר היתה אבחנה שהיא חולת אלצהיימר - האם ישנן רמות סף בחוק על פיהן היא כבר לא כשירה ולא בדעה צלולה מספיק כדי לערוך צוואה חדשה? תודה על המענה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:59, 22 בנובמבר 2012

  1. אין "איסור" לרשום כיורש אדם שכבר נפטר. זאת פשוט טעות משפטית שתגרור סיבוכים בעת קיום הצוואה.
  2. השאלה היא שאלה רפואית ומשפטית: האם בעת עריכת הצוואה המצווה כשיר מספיק לצוות. כיצד להתמודד עם זה - תלוי בנסיבות השונות המסויימות של המצווה הזה. לכך מסגרת הפורום אינה מתאימה למתן יעוץ.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.