לקיחת כספים במסווה של מתנה אני טוענת הלוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 12:59, 25 בנובמבר 2012

  אבי נפטר לפני 4 וחצי שנים ולא הותיר צוואה.אחותי לפני כשנתיים גילתה לי כי לקחה מאבי 30000 דולר הלוואה מאבי.זו הסתכסכה עמי בעקבות דרישתי להחזיר את הכסף לאימי וליורשים אח ועוד אחות. נוידע כי במשפט גירושין שניהלה עם בעלה ותבעה החזר כספי בגין בניית חדר נוסף בקיבוץ ואף הגיעה להסדר בו חוייב הבעל להחזיר כ120,000 שח ,כי אחותי טענה כי הכסף ניתן לה עי אבי זל כמתנה. אני חושדתכי זו בהגשת המסמך לבימ"ש זייפה או שינתה המסמך לצורך התביעה . שאלתי האם אוכל לתבוע אותה להחזיר הכסף? ולדרוש גילוי המסמך?. אין לי צו ירושה האם אוכל לתבוע אותה ובמידה ויוכח כי אני דוברת אמת ואז להוציא צו ירושה? אני מכירה את חתימתו של אבי ויש לי דוגמת חתימה על חוזה השכנתא שלי. אבי בסכומים פעוטים יותר שלוותה ממנו היה דורש צ"ק בתמורה . אבי מעולם לא היה נותן לה כזה סכום מתנה. זו כנראה ניצלה את מותו ואין את מי לשאול. על מנת לנשל אותנו מהכסף. אני חוששת ששינתה אתהמסמך מהלוואה למתנה. על מי נטל ההוכחה במידה ותודה כי קיבלה מתנה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:20, 25 בנובמבר 2012

  1. בכל תביעה נטל ההוכחה הוא על מי שתובע. עליו לשכנע את בית המשפט בצדקת טענותיו.
  2. הלוואות יש להחזיר גם אם המלווה מת.
  3. כדי לתבוע את אחותך, צריך צו ירושה הקובע שאת יורשת של אביך ועל כן זכאית לתבוע מכחן.
  4. אם תתבעי לבדך, גם אם תזכי תבתביעה לא תוכלי לקבל יותר מאשר את חלקך בירושת אביך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.