פסק דין שניתן ללא ידיעת יורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 00:54, 28 בנובמבר 2012

  דיון שהתנהל בבית משפט לגבי דירה שיש יורשים שמנהלים הליכים בבית משפט והיורשים לא ידעו כלל על הדיון והדירה יצאה מתחת ידם על ידי הפסק דין, האם הפסק דין בטל מחמת זה שלא חיפשו את היורשים?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:41, 28 בנובמבר 2012

  איני יכול לענות לשאלתך, כיון יש לבדוק ולראות את כל העובדות שכרוכות בשני ההליכים (התביעה והירושה)והאם שאלת הבעלות בזכויות נבדקה שם או לא נבדקה. בעקרון , משיינתן צו ירושה הקובע את זכויות היורשים יהיה ליורשים אלה מעמד בבית המשפט לטעון. ייתכן שכבר כעת ראוי לתת הודעות מתאימות לצדדים לאותו הליך משפטי. כאמור מעלה עצה נכונה מחייבת בדיקה מעמיקה. נא פנה עם כל המסמכים והעובדות לקבלת יעוץ.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.