• אבי

  נשלח ע"יאבי 16:13, 14 בדצמבר 2012

  שלום.התמנה אפוטרופוס לאימי,בפסק דין היה עלי להשיב לחשבון אימי,סכום כסף,נפתח תיק הוצל"פ ושילמתי 5 ח"ד. כהאפוטרופוס עשה עימי הסכם שלא אמשיך לשלם החוב,והוא יסגור תיק ההוצל"פ ושניתחלק בבוא היום בצוואה של האמא שכולה לטובתי,חצי חצי,הסכמתי,ובכך מנע ממני את הגשת העירעור,וכן המשך התשלומים!הוא הפר ההסכם בכך שלא סגר התיק כמוסכם בהוצ"לפ!ואני הגשתי הצוואה לקיומה!עתה הגיש התנגדות!!שאלתי האם עלי לשלם החוב?או ככתוב עליו לשלם,מפני שעשה הסכם,ואני בתום לב עשיתי מה שביקש.נכון שאסור היה לו בתור אפוטרופוס לעשות הסכם!ואני בתום לב,אז עליו לשלם,או לא יוזכר כלל החוב?כמו כן גם עורך הדין בסק הדין חייב בהחזר כסף,שהאפוטרופוס לא דרש ממנו! (אני מבקש באופן חריג לענות אלי בהתיחסות לכל הכתוב!תודה רבה!!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:14, 16 בדצמבר 2012

  1. אין קשר בין הזכות להגיש התנגדות לבין הסכם עם אפוטרופוס. התנגדות נבחנת לפי תכנה והראיות התומכות בה.
  2. בתיק ההוצל"פ אפשר לנסות לבקש סגירת התיק בנימוק שמיום מות המנוחה, אין מעמד לאפוטרופוס. מומלץ להתיעץ בפורום הוצל"פ

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.