צוואה/הדדית משותפת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ב.

  נשלח ע"יב. 13:21, 25 בדצמבר 2012

  שלום רב הורי עשו צוואה משותפת ולצערי אבי נפטר. האם יש הכרח כלשהו מבחינה משפטית לפתוח את הצוואה לאחר מותו כשאימי עדיין בחיים, כאשר לנו ילדיהם ולאימי אין עניין בכך . אימי אינה זקוקה כלכלית לעזרה ויכולה להתקיים מנכסיהם המשותפים. פתיחת הצוואה היום עשויה לגרום לחיכוכים מיותרים כאשר אימי עדיין בחיים. האם אי פתיחת הצוואה כיום עשויה לפגוע בתקפותה? לאחר פטירתה של אימי אחרי 120 .מודה לתשובתכם.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:42, 25 בדצמבר 2012

  קיום צוואה הוא זכות. אין חובה לפעול לקיום הצוואה מייד לאחר פטירת המצווה, אם אין מצב בו נדרש צו קיום, למשל לצורך ניהול עסק או ממכר נכסים. צוואה כשלעצמה אינה מתיישנת גם אם לא התבקש קיומה סמוך לאחר הפטירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.