תקפות צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רינת

  נשלח ע"ירינת 11:20, 26 בדצמבר 2012

  שלום רב. מה דין צוואה בכתב יד שנחתמה בנוכחות 2 עדים שלא ציינו את מקום מגוריהם ואת ת.ז. שלהם. וכמו כן האם יש תוקף לנספח\ עדכון לצוואה שלא בנוכחות העדים ולא בחתימתם שנוסף אחרי כחודשיים מיום כתיבת הצוואה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:42, 26 בדצמבר 2012

  1. לבית משפט יש סמכות לקיים צוואה שנחתמה בפועל בפני שני עדים, אף אם יש בה פגמים אחרים. לבית המשפט יש שיקול דעת נרחב בנושא.
  2. שינוי צוואה בעדים שלא נעשה בפני העדים עלול לגרום לפסלות הצוואה או לפחות אותו חלק ששונה בה.
  3. צוואה היא ענין מאוד חשוב ורציני. ראוי להקדיש לה מאמץ קל על מנת שתעשה כראוי ויקויים רצונו האמיתי של המצווה, במקום להשקיע מאמצים וכספים במאבקים משפטיים לאחר פטירת המצווה.

  תגובה
 • 10:56, 27 בדצמבר 2012

  תודה על התשובה המהירה
  רינת

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.