• מיכל

  נשלח ע"ימיכל 13:06, 26 בדצמבר 2012

  חמתי נפטרה והורישה בצוואה את הכסף בחשבון ואת הבית שבו התגוררה לשלושת ילדיה. לפני מותה חמתי החתימה את הבת שלה על שותפות בחשבון הפרטי שלה. השאלה היא אם הבת יכולה למשוך את כל הכסף מהחשבון וכשיגיע זמן פתיחת הצוואה יכל להיות שלא יהיה שם כסף וזה בסדר מבחינת החוק?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:33, 26 בדצמבר 2012

  שאלה ראשונה היא האם השותפות בחשבון כוללת סעיף "אריכות ימים". אם כן - יכולה הבת להפעיל את החשבון כרצונה והבנק ימלא אחר כל הוראותיה. זה בסדר מבחינת חוקי בנקאות.
  הזכות לנהל החשבון לאחר פטירת המנוחה אינה גוברת על זכויות היורשים לכסף בבנק כפי שהיה בשעת פטירת המנוחה. אם תמשוך הבת מהחשבון יותר ממה שהיתה צריכה למשוך, ייתכן שבית משפט יחייב אותה להחזיר כל מה שקבלה מעבר לחלקה בירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.