התנגדות לשבירת תכנית חסכון של נפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 18:08, 27 בדצמבר 2012

  שלום, רציתי לדעת מה הסיכוי לקבל פס"ד לטובת שמונה יורשים המעוניינים לשבור תכנית חסכון מול יורשת מתנגדת אחת - סה"כ תשעה יורשים. תודה הראש על תשומת הלב...

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:02, 28 בדצמבר 2012

  בכל הליך משפטי הערכת סיכויים היא הערכה בלבד - ניחוש מלומד. אחד המשתנים הגדולים והבלתי צפויים הוא דעתו של השופט שידון בתיק. בכל מקרה - איני יכול לענות על שאלה זאת. חסרים פרטים רבים מאוד על מנת שניתן יהיה לענות על שאלה זאת באופן עקרוני. תשובה פרטנית המתאימה למצב המסוים שלכם ניתן לענות כמובן רק לאחר בדיקת כל העובדות, ברור פרטים לגבי הרקע ורק אז ניתן יהיה לתת תשובה. מומלץ שתפני ליעוץ אישי. שבת שלום.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.