זכויות בדירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • טובה

  נשלח ע"יטובה 17:54, 30 בדצמבר 2012

  שלום רב, אשמח לקבל חוות דעת לגבי נושא זה. יש לי בן זוג מזה 6 שנים. הוא עובד ומתגורר בדירה שכורה בת"א, ואני מתגוררת בצפון הארץ, יש לי בית פרטי, אני גרושה + 2 ילדים. הבן זוג שלי מגיע אלי כול סוף שבוע הביתה, כמו כן גם בחגים, אני לא עובדת וחיה מהבטחת הכנסה. יש לציין שהוא משתתף עימי מעט בהוצאות המחיה. אשמח לדעת האם אני חייבת לעשות צוואה ולקבוע שהדירה שלי תהיה רק לילדיי, והאם יש לו זכות כול שהיא בירושה הנ"ל. אנא יעצו לי מה עליי לעשות. תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:09, 31 בדצמבר 2012

  לאור טיב הקשר ביניכם ואם ברצונך להבטיח את ירושת הילדים - אכן מומלץ שתעשי צוואה מתאימה. הענין חשוב מכדי להשאיר אותו כך פתוח.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.